קחו דוגמא - כך תבחרו את הפרינט הנכון לבדי הריפוד שלכם

עולם הטקסטיל הוא עולם רחב, מלא יופי, השראה וצבע. כשמדובר על עיצוב הבית האפשרויות לשימוש בטקסטיל הן אין סופיות, ולכן לפעמים קל להתבלבל.

הטקסטיל של עיצוב הבית

זה בעצם עולם האופנה של עיצוב הפנים - הוא תמיד מלא בפרינטים, דוגמאות, טרנדים וצבעים. בעולם האופנה עד לפני כמה שנים לפחות, היה ברור שלא מערבבים סוגים שונים של פרינטים ודוגמאות - אך לא כך הדבר, ובטח שלא כשמדובר על עיצוב הבית. שילוב דוגמאות, פרינטים ופאטרנים הם דבר מעולה להכניס צבע וייחוד ויזואלי לבית שלנו שנותן תחושה אמיתית בנוגע לסגנון ולאסתטיקה שלנו כבעלי וכדרי הבית, ולכן ממש לא כדאי לוותר על שימוש בהם.

איך נוכל ללמוד לשלב בין כל אלה בצורה נכונה? איך נוכל לקחת את טעמנו האישי ולתרגם אותו בצורה הטובה ביותר כדי לבחור את הדוגמאות השונות שאנחנו הכי אוהבים בבדי הריפוד?

כדי לקבל את עיצוב הבית המושלם, רצוי להתחיל את עיצוב הפנים רק לאחר שהבית מוכן והסתיימו כל שלבי הבנייה והריצוף

בתחילת התהליך

נתחיל מבסיס שהוא יחסית בולט ודומיננטי - בין אם מדובר על בד ריפוד של ספה גדולה, או אפילו טפט על קיר או שטיח גדול. מכאן יהיה לכם הרבה יותר קל להבין ולחשוב מהי פלטת הצבעים שממנה תרצו להתחיל את המסע שלכם לעבר שילוב הדוגמאות המושלם (כדאי שהיא תתאים לשאר הפריטים הקיימים בחלל) לאחר מכן יש לבחור את הרהיטים עצמם ולשאול את עצמכם: האם אני בקטע של עיצוב נקי ושקט או שאני בקטע של צבעוניות וטקסטורות ליצירת מראה ייחודי. 

על מנת ליצור עניין, ייחוד ושילוב מוצלח במיוחד

כדאי לבחור לפחות שלושה סוגים שונים של דוגמאות ופאטרנים.

אפשר לערבב דוגמאות שונות שמשתלבות יחד בצבעוניות שלהם,
אפשר לשלב כמה דוגמאות בד שדווקא יחסית דומות אחת לשנייה, אך הגדלים של כל דוגמא קצת שונים,
ואפשר להחליט שבחורים צבעים דומים אך דוגמאות בד שונות.

שימו לב שעיקר ה"משחק" שלכם עם הדוגמאות השונות הוא סביב הגדלים, הצבעוניות והקונספט הגרפי - ושהשינוי נעשה באחד מהאלמנטים האלה בכל פעם.

מבחינת צבעוניות - שימו לב שלרוב כדאי יהיה להישאר פחות או יותר באותה דרגת צבעוניות בפריטי הריהוט השונים. מה הכוונה? נסו לא לשלב גם דוגמאות שונות וגם גווני צבע שונים (למשל, גוונים מאוד בהירים יחד עם צבעים עזים ובולטים). תנו לדוגמא של הטקסטיל לקחת את המושכות לידיים ולא להבדלי הצבעים.

מה שלא תבחרו - אנחנו כאן נשמח לתת לכם שירות ייעוץ והכוונה להגשמת החלום העיצובי שלכם

ליצירת קשר

תגיות מקושרות