צבעים בעיצוב הבית - גוונים, שילובים ומה שביניהם

החלטה נכונה ושימוש נכון בצבעים כחלק מעיצוב הפנים של הבית - הם חלק משמעותי מעיצוב החלל. הצבעים שממלאים את הבית שלנו הם אלמנטים מהותיים ובלתי נפרדים מעיצוב הבית ומהאווירה השרויה בו - זו שאליה אנחנו מכוונים וזו שאנחנו רוצים שתמלא לנו את הבית.

עולם הצבעים

צבע הוא בעצם סוג מסויים של שפה ויזואלית - בעזרתו אנחנו יכולים להעביר מסר, אווירה, סיפור ורגש.

נוכל להכניס אלמנטים שונים של צבע ממש בכל מקום בבית - החל מהקירות ומהריצוף, דרך הריהוט בחדרי הבית השונים, הריפוד ועד לפריטים הקטנים - אביזרים שונים, כריות, תמונות וכו'.

השינוי בבית יהיה משמעותי - צבע חדש ייעשה מיד הבדל משמעותי בנראות, אך מצד שני הוא גם קל ליישום.

לרוב, השלב בו מחליטים על הצבעים המתאימים לחללי הבית השונים מתקיים לקראת סוף תהליך העיצוב, ונמצא ממש בשלביו האחרונים. אפשר כמובן להיעזר ולהיוועץ בשירותיו של מעצב פנים, אך בכל מקרה - אנחנו כאן כדי לתת לכם את המידע הבסיסי שחשוב לדעת.

לכל תקופה יש את הצבעים הבולטים שלה מבחינת טרנדים ואופנות משתנות וחולפות, אך תמיד יש מספר כללים שכדאי לשים לב אליהם כשאנחנו מחליטים לעצב את הבית ולהכניס אליו צבעים חדשים ורוח רעננה.

לרוב מחלקים צבעים לשתי קבוצות עיקריות - צבעים חמים וצבעים קרים

צבעים חמים (גוונים שונים של אדום, כתום, צהוב ומה שביניהם) יוצרים אווירה של אנרגיה, של חמימות ושל נועם - צבעים אלה יעבדו נפלא בפינת האוכל, בסלון, בחדר המשפחה ובמקומות שבהם אנחנו רוצים להרגיש חמימות.

צבעים קרים (גוונים שונים של כחול, ירוק, סגול ומה שביניהם) יוצרים אווירה של שקט ורוגע - הם יתאימו במיוחד לחדר העבודה, לחדר השינה - ולמקומות שעיקר מטרתם הוא להירגע, להתפקס ולמצוא שקט.

האפשרויות בכל מה שקשור לשימוש בצבע הן בלתי מוגבלות

בסלון למשל תוכלו לבחור בד ריפוד צבעוני לספה, או לבחור דווקא להשאיר את הספה בצבע יחסית נטרלי, אך לרפד בצבע בולט את כריות הנוי שעליה.

בחדר הילדים תוכלו לצבוע את קירות החדר בגוונים פסטליים בהירים, או להשאיר את הקירות לבנים ולהכניס אלמנטים שונים של צבע דרך ריפוד צבעוני של הריהוט בחדר.

בחדר העבודה או במשרד הביתי תוכלו ליצור לכם פינת עבודה שקטה ומחבקת שתהיה מבוססת על טהרת צבעי הכחול, האפור והתכלת שיישרו עליכם אווירה נעימה ורגועה.

אלו הן רק מגוון מצומצם של אפשרויות, אך זכרו שמגוון האופציות רחב כל כך ותמיד תוכלו ליצור לכם את הבית המושלם בעזרת שימוש נכון בצבעים.

חשוב לזכור

הצבע שבו אנו נבחר להשתמש תהיה השפעה גדולה על החלל, על האווירה שהוא מייצר ועל האנשים שבתוכו. כשאתם ניגשים לבחור צבע לריהוט, לריפוד ולפריטים שונים בחלל הבית - חשבו קודם איזו אווירה הייתם רוצים שתמלא את החלל - זוהי נקודת הפתיחה שלכם. משם תנו לדמיון (ו/או למעצב הפנים) להדריך אתכם.

מתחילים לעצב את הבית? פנו אלינו

מגוון בדי הריפוד, הצבעים, הטקסטורות והאפשרויות - הם בלתי מוגבלים. נעזור ונייעץ לכם למצוא את הבדים והצבעים שמתאימים בדיוק בשבילכם.

בהצלחה!

תגיות מקושרות