עור ובד בעיצוב הבית - כך תעשו את זה נכון

אז איך יוצאים מהקופסא ומשלבים בעיצוב הבית עור ובד לריפוד בצורה המושלמת? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת שנים ששימוש בעור כחלק מעיצוב הבית נחשב ליוקרתי, רציני ואולי אפילו משרה אווירה מסויימת של כבדות. אבל שימוש בעור בעיצוב הבית הוא בעצם רחב, פרקטי ומגוון הרבה יותר ממה שאנו נוטים לחשוב.

בואו נתחיל מ-3 סיבות פרקטיות להשתמש בעור

1. עור מחזיק מעמד לאורך זמן - בדים מתלכלכים, דוהים, מתבלים. לעומת זאת - עור עמיד הרבה יותר בחשיפה ללכלוך, אור וחום לאורך שנים ארוכות.

2. עור דורש מעט תחזוקה - שילוב של עור הוא פתרון נפלא לאנשים שאין להם זמן להתעסק בניקיון ובתחזוקת הבית. בשונה מבדי ריפוד שדורשים תחזוקה ומוצרים שונים כדי לשמור על תקינותם וניקיונם, עור יכול להיות מתוחזק בקלות רבה בעזרת מטלית לחה בלבד.

3. עור מספק חוויית אסתטיקה רחבה - הוא משלב אסתטיקה מסורתית עם חדשנות בת זמננו. למרות שלרוב עור מקושר עם יוקרה, הוא גם חומר טבעי שנותן יופי על-זמני לכל חלל באשר הוא. אז השאלה הגדולה היא - איך עושים את זה נכון?

לצאת מהקופסא וליצור חוויית אסתטיקה ייחודית בעזרת שימוש בעור

כדי לשלב בתבונה ובעדינות עור בעיצוב הבית יש כמה עקרונות שחשוב לשים לב אליהם:

1. פרופורציות - כל עוד כמות הבד והעור הן בערך באותן פרופורציות השילוב שלהם יחד יהיה נכון ומדוייק. מה למשל לא יעבוד? ספת עור גדולה וכבדה תשתלב פחות טוב עם כסאות דקים ועדינים בריפוד בד

2. מרקמים - סוגי עור שונים יכולים לתת מענה שונה ורחב לפי הסגנון וההעדפה האישית. בין אם מדובר על עור קשיח, על זמש או על עור יוזד (עור בעל מראה משומש) - משחק נכון עם המרקמים השונים שעור יכול להציע - ייתן את הדיוק המיטבי לפי טעמכם האישי

3. אקססוריז - תמיד תוכלו להוסיף אביזרי עיצוב שונים שיתנו את הנגיעה הסופית ויצרו את האווירה המדוייקת שאתם רוצים לקבל. לדוגמא על ספת עור תמיד תוכלו להוסיף כריות בד יפות או שמיכה רכה ונעימה שייתנו קלילות למראה החלל, וילונות בהירים על חלונות הסלון שמעוצב עם ספות עור ייתנו רוך ויכניסו לבית אור עדין ונעים מבחוץ.

תגיות מקושרות