מגמות וטרנדים בעיצוב הבית לשנת 2022

טיפים לבחירות בדים לריפוד

שנה חדשה בפתח עם לא מעט שינויים בטעמי הצרכנים, אז למה כדאי לשים לב לפני שרוכשים בד לספה? ריכזנו לכם את הטרנדים החמים והמגמות העכשוויות שיהיו נכונות ורלבנטיות לשנה הקרובה

תקציר

שנה חדשה שופעת בדרך כלל באופטימיות והבטחה להתחלות חדשות. מגמות עיצוב הבית תמיד משתנות אך בעולם כפי שהוא היום לאחר כל כך הרבה משברים, אנו עדים לכך שהמגמות של שנת 2022 הן חזרות של אלו שראינו גם בשנתיים האחרונות . בדומה לאבולוציה של האופנה בשנים האחרונות, חללי הפנים הופכים יותר ויותר בדגש על ביטוי אישי ופחות על מה שאופנתי. אז לקראת כניסתה של שנת 2022 אנו עדים לשינויים עדינים כאשר הבולטים מבניהם:

פרקטיות ופונקציונאליות

צבעים נועזים ומובהקים 

צורות יוצאות דופן

טבעיות וידידותיות לסביבה

אין צורך לשלב את כל התכונות שציינו, מספיק תכונה אחת שהתחברתם אליה 

אקלקטיות וחופש בעיצוב

בשנת 2022 חופש עיצוב הפנים והתאמה אישית נמצאים במקום הראשון . אנו עדים לכך שיש דרישה עצומה להתאמת רהיטים עפ"י קריטריונים של מידות ונראות לא שגרתיים. המגמה של בחירות בדים ייחודיים לפי טעם אישי, והתאמתם לחללים בבתים ובמשרדים בולטת במיוחד לאור המודעות שנוצרה לאחרונה בין היתר גם דרך הרשתות החברתיות, כאשר הבולטת ביותר היא יציאה מדגמי הסטנדרט שבהם הלקוחות מוגבלים בבחירות הבדים, והם אינם מעוניינים בדגמים מסחריים ונפוצים שניתן למצוא בכל חנות רהיטים .

צורות ועיצובים מעוגלים

מגמה זו חלה על כל הרהיטים וגם על מנורות, מראות וטפטים . הצורות המעוגלות יוסיפו לחלל סגנון יוקרתי ומודרני, באווירה ביתית נעימה . הצורות המעוגלות בדרך כלל מרופדות בבדי קטיפה בכל הצבעים וניתנים גם לשילוב עם אלמנטים מתכתיים בעיקר בצבע זהב. בתמונה בד קטיפה איכותית ומהודרת במרקם מט - דגם ואלוטו

בדי ריפוד בעלי מרקם מיוחד

בדים בעלי מרקם לא שגרתי תפסו תאוצה בעולם עיצוב הבית. הם נהפכו למבוקשים ופופולאריים בקרב כלל האוכלוסייה. אולי זו תגובה שבילינו מעל לשנתיים בנעימים בבית (הרבה מעבר למה שהיינו רגילים) כתוצאה ממשבר הקורונה, כך שזה גורם לנו לחשוב שהפריטים בבית נהפכים להיות משעמים, או שאולי זה תוצר של תשומת לב מוגברת לפרטים. מה שבטוח הוא שהדרישה לבדים מיוחדים כמו בד בוקלה ובדים אריגים אחרים בסגנון שמיכה, ובדים עם אריגה גסה בנראות כמו בד טריבו, או בד שאנל תופסים תאוצה לאחרונה . גם הבדים הטבעיים כמו בד פשתן וכותנה חוזרים להיות מבוקשים, ולהבדיל מפעם שהיינו מוגבלים עם צבעים לבנים, היום ניתן לקבל אותם בגוונים מדהימים שיהיה לכם קל לשלב אותם בכל חלל בבית. טרנד בולט נוסף באירופה הוא בד פרווה סינטטי לריפוד, בד במגע נעים במיוחד עם קצוות שיער דומות לחיה אך ללא נשירה - ראו בד פוני

צבעי יסוד

הצבעים הם הבחירה האישית בכל בית בהתאם לאישיות. למרות הטעם האישי, אנו עדים למגמה של רצון לצבעוניות בצבעים העיקריים עבור הבסיס (לדוגמא בחירת בד עבור ספה גדולה) מהסיבה שלא רוצים להשתעמם אך זה לא תמיד נכון. יש להתייחס לאופי החלל ולשקול גם צבעים בסיסיים של לבנים, אפורים, ושמנת ולהוסיף צבעים וטקסטורות בטקסטיל כגון בכריות, כורסאות, קישוטים וכדומה .

צבעים טבעיים

גוונים ניטרליים כמו אפור, בז' ולבן בשילוב עם גוונים חמים וטבעיים כמו צבעי האדמה בכל הגוונים, שצבועים על קירות או בריצוף מעץ, יכולים להזכיר לנו את הטבע ולהביא לבית חמימות ורוגע. אך צבעי האדמה נחשבים למגמתיים אז אפשר לחשוב להכניס גוונים ירוקים או כחולים ובכך תכניסו את הטבע לתוך הבית.

השראה טבעית לבית

מגמות עיצוב הפנים האחרונות התמקדו בהכנסת צורות, צבעים וחומרים טבעיים ואורגניים לבית. על מנת לקבל תחושה של טבעיות, תוכלו לשלב את החומרים הטבעיים עם רגליים מעץ.

אפשרות נוספת היא לבחור בכורסאות עם מסגרות של במבוק או קש, ואז המראה של העץ יתפאר ביופיו, ותוכלו להוסיף כרית ישיבה בסיסית בצבע אחיד ובהיר .

 

נמצא ע"י מחקרים כי ערכות צבעים טבעיות וצורות אורגניות כמו אלו שנמצאות בטבע מפחיתות מתח, מורידות לחץ דם וקצב לב, מגבירים את הפרודוקטיביות והיצירתיות וגורמים לנו להיות מאושרים יותר

צבע השנה לשנת 2022

צבע השנה שנבחר השנה בפנטון העולמית שמביאה תחזיות לצבעים טרנדיים ואחריה עוקבים למעלה מ10 מיליון מעצבים הוא הצבע הסגול. החברה מזהה את הצבע כצורה קריטית של תקשורת, וגם דרך להביע ולהשפיע על רעיונות ורגשות. הגוון של אדום יחד עם כחול יוצר את הגוון הסגול אשר משקף את המתרחש בתרבות הגלובאלית שלנו, החדשנות והטרנספורמציה העולמית. החברה מזהה את הצבע כצורה קריטית של תקשורת, וגם דרך להביע ולהשפיע על רעיונות ורגשות. 

 

 

לסיכום

לאור השפעות הקורונה, אנשים רבים שינו בין היתר את שיטת העבודה והחלו לעבוד מהבית. השינוי הזה הוביל לרצון של הפרדה עיצובית בין הבית למשרד . פתרון קל לשינוי מהותי בעיצוב הבית ללא צורך בשיפוץ היא האפשרות להפריד בין החללים ע"י הדבקת טפטים על קירות . מתוך רצון לפצות על המחסור בבילויים בחוץ ולהדגיש את היופי של הטבע, ישנה מגמה של הוספת צמחים. טבעיים ומלאכותיים, תמונות וציורים עם פרחים, בדים בטקסטורות של פרחים וטפטים על קירות. למעשה בכל דרך שנבחר, הצמחים יוסיפו תחושה של טבעיות ואווירה נעימה . בכל הקשור לפרקטיקה ופונקציונאליות - אם יש לכם ילדים בבית או שאתם רגילים לאכול בסלון אז כדאי לדעת שישנם בדים דוחי נוזלים שהם רחיצים וניתן לנקות אותם בקלות כמו גם בדים דוחי כתמים עם הגנה מלאה מפני חדירת כתמים לסיבי הבדים . 

תגיות מקושרות