חנות בדים בתל אביב - כל מה שצריך לדעת

בדי ריפוד תל אביב

בדים יפים יכולים לשנות את מראהו של בית מן הקצה אל הקצה. הם יכולים להכניס צבע ואור, להכתיב סגנון ואופי לכל מקום, ולשנות את העיצוב שלו באופן טוטאלי. הבדים יכולים להתבטא בריפוד של הריהוט, בוילונות ובשאר אביזרי הטקסטיל. אז אם מחפשים בדים יפים מומלץ לפנות אל חנות בדים בתל אביב, כמו חברת רפאל שלה התמחות ארוכת שנים בייבוא ושיווק של עורות ובדי ריפוד איכותיים וייחודיים מכל הסוגים ולכל מטרה.

להתאים את הריפוד

אם חיפשתם יבואני בדים בתל אביב או חנות שמוכרת בדי ריפוד, והחלטתם לחדש את פני הסלון שלכם ולרפד את הספות בו מחדש, או להוסיף כריות נוי צבעוניות וייחודיות ליצירת מראה עיצובי מבלי להתאמץ יותר מידי, בטרם תפנו לחפש אחר חנות בדים, יש כמה החלטות חשובות שכדאי לקחת בחשבון ושיסייעו לכם לבחור את הבד הנכון הן מבחינה עיצובית סיגנונית והן מבחינה פונקציונאלית. התאמת הריפוד יכולה להיות מאוד יקרה ואפילו לא מוצלחת במידה ולא תתייחסו לשתי נקודות אלו. כלומר, מהבחינה הפונקציונאלית כדאי מאוד להתחשב בתפקוד הנדרש מבחינת הבד.

אם מדובר במשפחה צעירה, או כזו שחובבת בעלי חיים כמו כלב או חתול, העתידים להשיר שיער או חלילה סתם ללכלך, כדאי לבדוק קודם כל את עמידות הבד. לכן אם הבית שלכם כזה שימו בצד את כל הבדים העדינים או שזורי המשי, או כאלו שאינם ניתנים לניקוי באמצעים ביתיים פשוטים, ולכו על כל הבדים הפונקציונאליים. אין זה אומר כי בדים מסוג זה אינם בדים מעוצבים, נהפוך הוא, רוב העיצובים הצעירים של היום הם כאלו שלוקחים זאת בחשבון. לכן טרם כניסתכם לחנות בדים, חשוב שתכירו את התכונות הקיימות היום בענף הטקסטיל, כיום תוכלו למצוא מגוון של בדי ריפוד עמידים ומעוצבים מאוד .

הקידמה בטכניקות של שיטות ייצור

תכונות בדי ריפוד

בדים דוחי נוזלים - למעשה מדובר בשיטת ייצור חדישה שבה מוסיפים שכבת הגנה שקופה מטפלון. שיכבה זו מונעת חדירת מים ונוזלים  לתוך סיבי הבד ובכך שומרת על הבד לאורך שנים. כמו כן, הניקוי הופך לקליל ופשוט, כל מה שצריך לעשות זה פשוט לנגב עם מטלית והנוזלים נספגים מבלי לחדור אל תוך הבד בכלל. בדים אלו יתאימו בעיקר למשפחות המקפידות על שתייה בלבד באיזורי האירוח שבהם קיימים הרהיטים. 

בדים מתנקים / דוחי כתמים - יהיו עשויים מסיבים סינטטיים שלא סופחים נוזלים ולכלוך. אם פעם היינו חוששים מכתמים אז בזכות הטכנולוגיה של היום אין יותר ממש לחשוש . כתמים קשים הנוצרים כתוצאה מאכילת מזון בסלון כבר לא יפחידו אותנו. אם מדובר במשפחה עם ילדים אז תדעו שהבדים האלו דוחים כתמים של קטשופ, חרדל, מיונז ושאריות מזון נוספות שילדים אוהבים .יתרה מכך - הבדים האלו מסוגלים אפילו לנקות עטים וטושים זוהרים ! גם להורים שאוהבים לשתות קפה בסלון אין יותר ממה לחשוש . אז איך מנקים אתם שואלים ? אוספים את הלכלוך בעזרת כפית, מנגבים את הכתם באמצעות נייר סופג ולאחר מכן משפשפים את האיזור עם מגבון לח ללא אלכוהול בתנועות סיבוביות  עד שהכתם נעלם, וזהו !

בתמונה - בד אקו קלין, בד ריפוד קטיפתי המיוצר בשיטות אקולוגיות ללא זיהום הסביבה ודוחה כתמים קשים ונוזלים

בדי ריפוד עמידים

בדים עמידים הם לרוב בדים שניתן לכבס באמצעות מכונת כביסה ביתית כדי להוציא מהם את כל סוגי הכתמים ולבצע ניקיון יסודי. בקשו  בד שלא נשחק בקלות עם סיבובי שחיקה גבוהים (מעיד על צפיפות הבד והאריגה).

ואם כבר בחירה בריפוד עבור הבית, הרי שגם הצבעוניות חשובה במיוחד. לכן כאשר באים לבחור בדים עבור הבית כדאי לבחור בין שתי אפשרויות. הראשונה, לבחור בצבע משלים או כזה שמתאים לצבעי הבית הכלליים, והשניה, לבחור בצבעים מנוגדים. כאשר אם בכל זאת החלטתם ללכת על גוון מדגיש כלשהו השתדלו להשתמש בו עבור הכסא או הכורסא ולא עבור הספה הגדולה שלכם.

מאוד מומלץ לבחור בצבע שלא יתפס כמיושן, אך עדיין יתאים לסגנון ולאישיות שלכם. גם הניגוד בין הריפוד לצבעי הקירות, עדיף שלא יהיה עז מדי, כי בכל זאת מתישהו הוא עלול להימאס עליכם. רוב האנשים נוטים להשתמש בגוונים כהים, שהם אכן לרוב נשארים זמן רב יותר באופנה מכל הגוונים הבוהקים. הבעיה היא שאם מדובר בבחירה של בדים מעוצבים בגוונים כהים יש לקחת בחשבון שהם נוטים להחשיך מעט את הבית. .

תגיות מקושרות