דמוי עור - כל מה שצריך לדעת

מהו דמוי עור ?

הבסיס של כל דמוי עור הוא בד המיוצר ע"י האדם, ומכאן שאין פגיעה בבעלי חיים בכל תהליך הייצור. כימיקלים כגון שעווה נוספים בתהליך הייצור, ובצורה מלאכותית מקבלים מרקם של נקבוביות וגרגרים האופייניים למראה של עור אמיתי. מוצרים אלו יהיו לרוב רכים וגמישים יותר וכמו כן מגוון הצבעים לרוב יהיה רחב יותר

הסוגים הנפוצים בדמוי עור

PVC – חומר גלם המשמש בעיקר לריהוט וריפודים כשמתווספים אליו סיבי שניל. לרוב יהיו עמידים בפני לחות ומים, נחשב לקשיח ועמיד ביותר. חומר זה עלול להיפגע במידה ויש חשיפה גבוהה מידיי לשמש והוא עלול להיסדק אך באופן כללי החומר נחשב לעמיד יותר בפני סדקים, קילופים ושריטות וגם עמיד יותר בפני דהיית צבע. 

PU – חומר גלם רך וגמיש, נעשה שימוש בחומר מבוסס פולימר יחד עם חומרים אחרים כגון כותנה וצמר בכדי להוסיף רכות וגמישות עד לרמה הרצויה. הנקבוביות הנוצרות בתהליך זה, הופכות אותו למוצר נושם.

שתי הגרסאות חסכוניות וזולות בהרבה ממוצרי עור מקורי, כאשר PU יהיה לרוב עדין יותר ומעט יקר יותר בגלל הוספת הפולימרים אשר הופכים אותו לרך יותר . בד"כ נהוג להוסיף מעט PU לתרכובת של PVC, וזאת על מנת לקבל מעט רכות וגמישות במוצר.

מה שעובד טוב, טוב יותר ממה שנראה טוב. כי מה שעובד טוב מחזיק מעמד.

יתרונות וחסרונות של דמוי עור

עיצוב – לעור מלאכותי קיים מגוון עצום ורחב יותר של מרקמים ודוגמאות, מכיוון שהינו חומר סינטטי – ניתן לקבל קשת רחבה של צבעים אשר יטיבו עמנו כשנרצה לעצב חללים של מגורים או מסחר.

עמידות – דמויי עור נחשבים לעמידים וחזקים לאורך זמן. כשמדובר בדמוי עור איכותי ועמיד, המוצר לא נוטה להיסדק או להתקלף, ונחשב ליותר קל לתחזוקה השוטפת.

ניקיון – נחשב לפשוט, מנקים אותו בעזרת סמרטוט עם מים ומנגבים באמצעות מגבת יבשה. לעומת עור (בייחוד עור סגור) שנחשב לרגיש למים ונוזלים.

נראות – כיום דמויי העור מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות המביאות את המוצר למראה של עור אמיתי, עם רמות שחיקה וצפיפות גבוהות במיוחד אשר מביאות לשמירה על המוצרים לאורך זמן (בניגוד לעור שנחשב לרגיש ועדין).

מחיר – דמוי עור הרבה יותר נגיש וזול לעומת עור אמיתי. למי שמחפש להתחדש אחת לכמה שנים, יהיה כדאי יותר לרכוש דמוי עור.

החסרונות: דמוי עור לא נמתח ולא נושם כמו עור אמיתי, איננו עמיד בפני קרעים וחורים, פחות מתאים לבעלי רגישות לאלרגיות מכיוון שלרוב נעשה שימוש בחומר סינטטי עם ציפוי מסוג פוליאוריתן המוטבע בשכבה החיצונית.

לסיכום

עור אמיתי משתפר עם הגיל ואילו דמוי עור עלול להיפגע אם לא שומרים עליו ולא מטפלים בו כראוי. חשוב לציין שכמו כל דבר אחר בעולם – האיכות חשובה הרבה יותר מהנראות, ואם משתמשים בסיבים סינטטיים או טבעיים באיכות ירודה אזי תהיה השפעה ישירה על האיכות ועמידות המוצר. נחשב לזול יותר וידידותי לבעלי חיים, ישנם סוגים של דמויי עור שעשויים להיסדק בתוך מספר חודשים ולכן חשוב לקנות אך ורק דמוי עור איכותי ועמיד. 

לצפייה בקולקציות המובחרות שלנו

תגיות מקושרות