בדי ריפוד – ולמה לפעמים הרענון הוא רק בחידוש הריפוד

לכאורה מדובר אומנם בחידוש קטן אבל האמת ניתנת להאמר שבלא מעט מקרים אנחנו עשויים ליצור מבלי להרגיש שינוי מאוד גדול. אז איך לבחור את הבדים המתאימים, ועל אילו אופציות מומלץ ללכת, במיוחד כשהמבחר העומד לרשותנו מאוד גדול. הנה כמה טיפים שיהפכו את המלאכה לקלה יותר עבורכם לבחירה הנכונה בעיצוב הבית

בדי ריפוד – צבע וטקסטורה

לא פעם ההתלבטות האמיתית היא בבחירת הצבעים. כן גם אם לרובנו יש חשק לבחור בצבעים נועזים, כאלו שקופצים לעין, הרי שאנחנו מוצאים עצמנו לא פעם חוששים מפני הבחירה בצבע כזה, או לחילופין בדוגמה שאהבנו. לרוב החשש שלנו נובע מתוך המחשבה שאולי בעתיד זה "יצא מהאופנה", או פשוט סתם יימאס עלינו. אבל אז מה שקורה הוא שאנו נוטים לבחור ברגיל ובבאנלי שהוא משעמם גם ככה. אז מה עושים?

ההמלצה היא ללכת על בד ריפוד עם צבע נעים ורגוע וכריות שהן בצבע נועז יותר. גם טקסטורת הבד משנה מאוד, ויכולה לשדר את המסר הרצוי. קחו לדוגמה את בד קווארץ שלנו שהוא בד קטיפה רך ומיוחד מאוד בעת המגע בו. אם אתם מעוניינים לייצר אווירה חמימה ונינוחה בסלון שלכם, אבל רוצים להשתמש בבד שהוא גם פרקטי ועמיד, דוחה כתמים ומים, כזה המגיע במגוון צבעים. הרי שזו הטקסטורה שחיפשתם. המראה החלק משדר יוקרה ותיחכום והוא מתאים למספר סגנונות עיצוב, כך שהוא יכול להשתלב גם בעיצוב קלאסי או בעיצוב מודרני.

אפשרות אחרת היא לבחור בבד אקוקלין, כאן מדובר בבד קטיפה אקולוגי כזה המאפשר לשמור על הסביבה אך עדיין ליצור מראה נקי ויוקרתי. למה אקולוגי תשאלו? ובכן הבד מיוצר מחומרים טבעיים וידודותיים לסביבה. עובדה זו עדיין אינה מפחיתה מכך שניתן לקבל אותו במגוון צבעים ובמרקם מט. הבד הזה הוא גם מאוד פרקטי מאחר והוא דוחה כתמים חזקים ומים.

לערבב בין מספר גוונים ודוגמאות

כאמור לערבב בין מספר דוגמאות שונות כמו דוגמה חלקה או משובצת או פרחונית, כמו גם טקסטורטורות שונות שלכאורה נראות כלא שייכות אחת לשנייה, אך עדיין יצרו הרבה מאוד שמחה ויופי.

בבדי הפוליאסטר שלנו תוכלו למצוא את בד הטכנו, שהוא בד מודרני בעל המראה הטקסטורלי ההופך אותו לנעים למגע. מדובר בבד סינתטי ופרקטי שהוא בעל הגנת טפלון כנגד מים וכתמים, או את בד הרטרו אשר שולבו בו טקסטורות מיוחדות, או את בד הקמילון בעל טקסטורת המעוינים והגימורים המיוחדים לשם יצירת אווירה צבעונית ונעימה. את הבדים הללו ניתן לשלב עם בדים חלקים ומצויינים. כמובן שחשוב להעזר בתורת הצבעים ולזכור שלכל צבע או קבוצת צבעים קיימים אותם מאפיינים טיפוסיים שכדאי להכיר.

לכן לימדו מהם הצבעים החמים לעומת הצבעים הקרים, ומה יכול ליצור ניגוד ביניהם כך שעדיין תתקבל תוצאה מרהיבה ומיוחדת. צריך לזכור כי עולם בדי הריפוד הוא למעשה עולם עשיר ומורכב מאוד. ומאוד חשוב להתייחס אם-כן לשילוב בין סוגי חומרים שונים, ודרגות איכות שונות, כי כל בד עובר למעשה מספר תהליכים עד שהוא מגיע לצורתו הסופית, אולם אם נקפיד על בחירה נכונה של הריפוד הרי שנשנה את פני החלל ובמקביל גם נחסוך בהוצאות עתידיות.

תגיות מקושרות