בדי קטיפה, כך תעצבו את הבית בסטייל - חלק א

הקטיפה מקשרת בין שני סוגי עולמות עיצוב - הסגנון המסורתי והסגנון המודרני. כדי להשתמש בקטיפה באופן שייעשה חסד עם החללים השונים בבית צריך לדעת איך להשתמש בה נכון.

תקציר

התכונה הבולטת במיוחד בבד קטיפה היא הרכות והנעימות שלה כאשר לקטיפה תכונה של השארת סימנים כשבאים במגע עם הבד, וזה יוצר עניין ואמירה עיצובית מלאכותית אבל רק כשזה בגדר העדין. ואילו כאשר מדובר בקטיפה באיכות ירודה הסימנים יבלטו הרבה יותר לעין וזה מהר מאוד יכול להיראות זול ולאבד את הקסם של המראה המפואר שנרצה לקבל. לאיכות של הקטיפה משמעות רבה מכיוון שקטיפות נמדדות עפ"י רמות הצפיפות והשחיקה שלהן. כאשר מדובר ברמות נמוכות, הבד לא יישמר לאורך שנים ולכן שווה להשקיע בבד איכותי שיהיה צפוף ועמיד, שיחזיק לשנים ארוכות מבלי לקבל מראה ישן בחלוף השנים

הקטיפה מקשרת בין שני סוגי עולמות עיצוב - הסגנון המסורתי והסגנון המודרני.

כדי להשתמש בבד ריפוד מקטיפה באופן שייעשה חסד עם החללים השונים בבית צריך לדעת איך להשתמש בה נכון.

לא נרצה לעצב את הבית ולקבל מראה מסורתי כבד, אבל אם נדע איך להשתמש נכון בקטיפה נוכל לקבל חלל שייתן לנו מענה עיצובי מדהים, במגוון סגנונות עיצוב ובאופן שיהיה מדוייק עבורנו, עבור הצרכים שלנו ועבור טעמנו האישי.

מגוון הבדים, המרקמים והצבעים הקיימים כיום מאפשרים גיוון רב ורמה גבוהה של עיצוב פנים והום-סטיילינג באופן נגיש.

 

בד הקטיפה משתלב באופנים שונים עם מגוון רחב מאוד של חומרים

 גם מגוון הפריטים בבית אותם תוכלו לשלב עם ריפוד קטיפה הוא רחב ביותר -  הספה בסלון, גב המיטה, כריות נוי ואפילו הכיסאות בפינת האוכל - את כולם הקטיפה יכולה לשדרג פלאים!

בדי הקטיפה לא יקרים כבעבר ובנוסף, יש אופציות רבות לבדי ריפוד מקטיפה סינטטית שמאפשרת יתרונות רבים אחרים מעבר למחיר הנמוך יחסית והנגיש.

הקטיפה הסינטטית היום מתאימה לאקלים החם של הארץ - היא לא מחממת כבעבר ובנוסף  היא פרקטית מאוד וקלה לתחזוקה ולניקוי, דוחה כתמים ולא מתקמטת - ראו בד אקו-קלין.

כדי להשתמש בבד קטיפה באופן שייעשה חסד עם החללים השונים בבית צריך לדעת איך להשתמש בה נכון.

לאזן את החלל

קטיפה היא חומר די אוניברסלי ועובדת עם רוב המרקמים כך שכל סגנון עיצובי שנרצה לייצר בחלל ישתלב נפלא עם פריטים וחומרים אחרים, בחרו בצבע שהכי מדבר אליכם ואל תחששו יותר מידיי כי הקטיפה נראית נהדר בסלון ובמושבי כיסאות האוכל וגם נעים להפליא בחדרי שינה.

לסיכום הקטיפה היא בחירה מצויינת ומשתלבת מצויין, כיום טכניקות ייצור מתקדמות המביאות איתן חדשנות כמו ניקיון פשוט בעזרת מטלית לחה במים ויש גם קטיפות שמסוגלות לדחות נוזלים כמו הקטלוג המהודר שלנו בקטיפה מדגם ואלוטו שנראה בסגנון מט ובכך תוכלו לשמור על הבד ולתחזק אותו בקלות בכל משך השימוש. אם תהיתם איך כל זה קורה אז נספר לכם 

 ככל שהחומר ממנו עשוי הבד (לרוב פוליאסטר) נשזר בצורה הדוקה יותר וככל שספירת החוטים גבוהה יותר, כך יותר קשה לנוזלים לחדור. בהקשר הזה נגיד שהמחיר כן קובע כי רוב הקטיפות המוצעות בשוק במחירים אטרקטייבים נשחקים במהירות ומאבדים את היופי שבקטיפה לאחר משך השימוש ברהיט וחבל כי אם כבר משקיעים בספה לדוגמא אז רצוי מאוד שתשרת אותנו למספר שנים.

אז… בואו ללמוד איך לעשות את זה נכון! בכתבה הבאה נגלה יחד איך נכון לשלב קטיפה כחלק מעיצוב הבית, בקלות ולפי טעמנו האישי.

תגיות מקושרות