בדי פשתן לריפוד ווילונות - כל מה שצריך לדעת

בד פשתן

נחשב לאחד הבדים הכי וותיקים עוד מתקופות היסטוריות, והיה מועדף בקרב אוכלוסיות נעלות - כהנים למשל נהגו להשתמש בהם לבגדיהם. לפשתן סגנון מובהק ושונה ביחס לחומרים אחרים. אז מה הופך אותו למיוחד כל כך גם בעולם הרהיטים? על כך נספר לכם בכתבה הבאה...

תקציר

רבים מאיתנו יודעים עד כמה בד פשתן נחשב לנפוץ ורב תכליתי, החל מבגדים ומצעים ועד לריפודים ווילונות . בד פשתן מיוצר מסיבי צמח הפשתן, ועל כן הוא נחשב לבד טבעי. תהליך הייצור של בד זה נחשב למורכב, מכיוון שיש מעט עירוב של כימיקלים וברובו טבעי, הוא יהיה יקר יותר ביחס לבדים אחרים.

בחירת הבד היא אחת הבחירות החשובות ביותר שתעשו, בין אם מעוניינים לרכוש רהיט חדש או לחדש רהיט ישן, יש אינסוף אפשרויות זמינות לבחירת הבד- צבע ודוגמא הם מרכיבים חיוניים בבחירתו, אך לפני שמגיעים לאותה נקודה, עליכם לבחור את סוג הבד שיתאים הן לרהיטים והן לסגנון החיים והצרכים שלכם.

למרות שההיסטוריה של מקור הפשתן שקטה על חלוצה של בד זה, ריפוד העשוי מסיבים טבעיים הפך להיות הפופולרי והאופנתי ביותר בקרב בני דורנו

המראה הטבעי שכובש אותנו

משחר ההיסטוריה נעשה שימוש בבדי פשתן למטרות שונות ומגוונות, אך המראה העתיק שלו נשאר פופולרי ועכשווי אודות למרקם הקלאסי שלו אשר מעניק מראה טבעי, מפואר, עדין ורגוע. בחירה בבד זה תביא לסגנון עיצובי מיוחד וללא מאמץ ניכר מעצם טבעו ומה שהוא משדר - יוקרה ונינוחות. מכיוון שמדובר בבד טבעי, יש לקחת בחשבון שהם נוטים להתקמט ולהתלכלך בקלות. כך שאם אתם מעוניינים לרכוש פשתן לריפודים, פשתן טהור לא בטוח יהווה בחירה נכונה עבורכם. 

יתרונות לבחירת בד פשתן

ידידותי לסביבה - את צמח הפשתן קל לגדל באופן טבעי, ללא דשנים או השקיה מוגזמת של מים. נחשב לעמיד בפני מחלות וחרקים, ודורש מעט מאוד שימוש בכימיקלים (לדוגמא: לייצור כותנה משתמשים פי שבעה מאשר פשתן). בנוסף בעיבוד המוצר הפסולת נחשבת למזערית ביחס לבדים אחרים.

ידידותי לבעלי רגישויות - לפשתן יש עמידות טבעית לחיידקים, מיקרופלורה וטחב. מכאן שיתאים מאוד לאלרגנים ובעלי רגישויות בעור. רכות וקלילות - אין דבר לא נוח כמו לשבת על ספה ולהרגיש התחממות בגלל חוסר נשימה של בדים. פשתן יהווה פתרון מצוין לבעיה זו. הוא חלק וקריר למגע, והשילוב של אריגת הסיבים מצמח הפשתן, מאפשרים זרימת אוויר מהבד החוצה ולהפך.

הבד נחשב לעדין מאוד, ולכן כאשר מדובר בבדים לא איכותיים, מבחן העמידות מוטל בספק, הם נוטים להתקמט ולהתלכלך מהר. לכן אם אתם מעדיפים את המראה של בד פשתן ללא הקמטים, כדאי לבחור בתערובת של פשתן עם חומרים אחרים כגון כותנה, פוליאסטר ויסקוזה ועוד. 

לסיכום

בדי פשתן נחשבים לבדים טבעיים ויש להם מראה יוקרתי ומיוחד. מכיוון שהם נוטים להתקמט ולהתלכלך בקלות, רצוי לבדוק מהם הצרכים שלכם ולבחור את הבד בהתאם. לדוגמא למשפחה עם ילדים קטנים יהיה עדיף לרכוש בד סינטטי ולא בד פשתן טבעי 100%. לווילונות ניתן להשתמש בבד פשתן טבעי לטובת הרכות והמראה העדין. יש לקחת בחשבון כי בד פשתן טבעי יהיה יקר יותר מבד סינטטי, מכיוון שצמח הפשתן נחשב לחומר גלם יקר ותהליך הייצור מורכב בפני עצמו.

לצפייה בבד פשתן טבעי

תגיות מקושרות