בדי חוץ - כל מה שצריך לדעת

בדי ריפוד חוץ

אז לפני שבוחרים בדי ריפוד לריהוט הגן שלנו, חשוב שנכיר מספר תכונות חשובות שמבדילות למעשה בין כל הסוגים השונים המוצעים בשוק. בכתבה הבאה נלמד למה כדאי לשים לב לפני שרוכשים את הבדים ומה יכולות להיות הסיבות לשוני במחירים המוצעים לנו

תקציר

ראשית בדי החוץ נוצרו במיוחד מתוך מחשבה על יישומים מחוץ למבנים כמו גינה או מרפסת. בדים אלו עמידים יותר מבדי פנים ויש לכך מספר סיבות כאשר הסיבה הבולטת ביותר היא מזג האוויר.

 זה בא לידי ביטוי בהרכב החומר, סיבי הבד, טכנולוגיית הייצור והתכונות של הבד שבחרתם לרפד. אז מה חשוב לדעת לפני שרוכשים וכיצד נוכל להבטיח לעצמנו עמידות לשנים ארוכות ?

תכונות בדי החוץ שהם MUST

עמידות לשמש - הבדים חייבים להיות עמידים בפני קרינת uv. כלומר התנגדות לדהייה משמש ישירה. יש חומרים עמידים יותר לשמש ונרחיב על כך בהמשך הכתבה.

עמידות בפני חדירת נוזלים - עקב תנאי מזג האוויר השונים חשוב מאוד להגן על סיבי הבד מחדירת נוזלים בכדי לשמר על הבד.

עמידות בפני כתמים - לרוב כשיושבים בחוץ יש שמש חזקה וזה גורם לנו לחשקים כמו ארטיקים וגלידות. חשוב שהבדים יהיו עמידים בפני כתמים כך שנוכל לנקות במקרה הצורך.

בדים העוברים גימור אנטי בקטריאלי בתהליך הייצור (רוב הבדים המוצעים בשוק תכונה זו אינה קיימת), יביאו להגנה מפני חיידקים ועובש השוררים בחוץ. גימורים כימיים אלה נועדו להתמודד עם האיומים המתמידים ביותר והם יעילים במיוחד במאבק במגוון רחב של אורגניזמים חיים.

 

 

הרכב החומר

אם לריפוד פנים ממליצים תמיד על בדי פוליאסטר שנתפסים כבדים העמידים ביותר אז בעולם בדי החוץ הכללים משתנים 

הכירו את סוג החומר המומלץ ביותר לריהוט חוץ:

אקריליק צבוע - בד מולקולארי שצובעים אותו לפני יצירת החוט. בתהליך הייצור המסורתי משתמשים בחוטים ללא צבע, הסיבים נשזרים בחוט, והחוט נצבע לפני שהוא שזור. עם אקריליק צבוע בתמיסה, מערבבים תמיסה אקרילית נוזלית ביחד עם הצבע כבר מראש, ואז הוא נוצר לסיב כאשר יש לו כבר צבע לפני שסובבים אותו לחוט. תהליך זה הופך אותו לעמיד ושומר על הצבע מפני דהייה בשמש ונוזלים. אקריליק צבוע יהיו לרוב בדים רכים ונושמים כמו קנבס ומשמשים גם בסוככים ובסירות.

לסיכום

חברתנו מייבאת את המותג הבינלאומי המוביל בעולם לבדי חוץ, מותג Sunbrella.

למותג זה יתרונות ייחודים להבדיל מיצרנים אחרים (ממליצים לכם לקרוא עליהם באינטרנט) כגון טכניקת הייצור של אקריליק צבוע עליו דיברנו, עמידות בפני עובש ובקטריות, הגנה מפני שמש ושאר תנאי מזג האוויר וזה כולל גם קורוזיה, הבדים ניתנים לכיבוס, והכי חשוב שמדובר בבדים נושמים, ולמה זה חשוב ? דמיינו את עצמכם שוכבים על מיטת שיזוף בשיא השמש, הגוף מתחיל לייצר זיעה ואם מדובר בבד לא איכותי שאינו נושם (רוב הבדים המוצעים בשוק) אז הזיעה פשוט נאגרת ונשמרת על הבד וכתוצאה מכך אתם מאלצים את הגוף שלכם לספוג בחזרה את הנוזלים שנלכדו ביניכם לבין המיטת שיזוף יחד עם כל הלכלוך והבקטריות שהיו על המיטה לפני כן .

לרכוש בדים של Sunbrella זה בעצם ללכת על בטוח ולדעת שצוותי מחקר ופיתוח המובילים בעולם מהנדסים את הבדים ודואגים לטכניקות הייצור המובילות והמתקדמות בעולם וזו הסיבה שרשתות בתי מלון המובילות בעולם בוחרות רק בסאנברלה. את הבדים תקבלו עם אחריות יצרן למשך 5 שנים.

לכל שאלה או ייעוץ תוכלו לפנות אלינו במסגרת שעות הפעילות 

לצפייה בקטלוגים 

 

תגיות מקושרות